Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

Pomysły na weekend za miastem

Dłuższe wakacje czy weekendy za miastem? W tym poście zdecydowanie pisać będziemy o pomysłach na krótkie i niedalekie wypady. Wybrałyśmy dla Was kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia, w różnych zakątkach Polski, podzielonych na kilka kategorii tematycznych. Miłej lektury!

 

ŁONO NATURY

Kasprowy Wierch – obowiązkowe miejsce do odhaczenia! Czy latem, czy zimą widok zapiera dech w piersiach. Jest to świetna baza wypadowa do dalszych górskich szlaków. Dodatkowym plusem jest to, że można wyjść do góry zarówno zimą jak i latem na nogach, lub wjechać wygodnie kolejką – dla każdego jest rozwiązanie:)

Wskazówka: Na pewno słyszeliście o kilkugodzinnych kolejkach do kas wyciągu Kasprowy... Teraz rezerwując przez Internet dzień przed, możemy zaoszczędzić te kilka godzin czasu. 

BlackorWhite blog porady

 

Wulkan – tak w Polsce mamy wulkan! Zwany "śląską Fudżijamą" to najwyższy wulkan w Polsce znajduje się w Górach Kaczawskich. Poza główną atrakcją to piękna okolica do spacerów. 

BlackorWhite blog porady

 

Wieliczka Komora Pieskowa Skała i Kopalnia Soli Wieliczka to najchętniej odwiedzane miejsce przez turystów przybywających do Krakowa, zaraz po Wawelu. Dlaczego to jest ciekawe? Niezwykłe wrażenia wizualne ale także prozdrowotne. Podczas wizyty możemy dotlenić organizm i powdychac trochę jodu w tężni solankowej.

BlackorWhite blog porady

 

W CYWILIZACJI

Lublin - To "miasto inspiracji". Wyróżnia je ponad 700-letnia historia i położenie na granicy między Wschodem a Zachodem, dzięki któremu stał się prawdziwym tyglem kulturowym. Przyciąga licznymi zabytkami i wyjątkową atmosferą. 

BlackorWhite blog porady

 

Toruń – Są tacy, którzy twierdzą, że to najpiękniejsze większe miasto w Polsce. Jako jedno z nielicznych podczas II wojny światowej nie doznało zniszczeń dlatego jest kolebką antycznej architektury. Warto wybrać się na spacer po mieście bez konkretnego planu – wtedy zwykle odkrywa się najciekawsze miejsca:)

BlackorWhite blog weekend za miastem

 

Półwysep Helski – jeśli masz ochotę na chill na plaży w przyjemnej knajpce lub sporty wodne to miejsce idealne dla Ciebie. Na Helu obowiązuje dress code "na luzie" – więc jedyne co musisz zapakowac to bikini i kilka par dresów :)

BlackorWhite blog weekend za miastem

 

ZABYTKI 

Łazienki Warszawskie - Jak za dawnych, królewskich czasów Łazienki są miejscem wypoczynku – dawniej rezydował tu Stanisław August Poniatowski, któremu zawdzięczamy tutejsze klasycystyczne wille, dziś w pałacowych ogrodach odpoczywa niemal cała Warszawa. Niesamowite doznania wizualne warte przeżycia.

BlackorWhite blog weekend za miastem

 

Wawel i Krakowski Rynek - Wielokrotnie niszczony i rekonstruowany Zamek na Wzgórzu Wawelskim jest dla Polaków szczególnie ważny – był przecież siedzibą królów, miejscem ich koronacji i pochówku. Przy okazji można zajrzeć na największy w Europie rynek i napić się kawy z widokiem na Sukiennice czy Kościół Mariacki. A na deser czy piwko polecamy Krakowski Kazimierz (15 min pieszo od rynku) – etniczną dzielnicę obfitującą w różnorakie knajpki.

BlackorWhite blog czas wolny

 

Stare Miasto Gdańsk – bardzo romatyczne miejsce szczególnie przy zachodzie słońca, mnóstwo klimatycznych knajpek i piękna, powojenna architektura.

BlackorWhite blog czas wolny

 

ROZRYWKA

JuraPark Krasiejów – gratka dla małych i dużych dzieci bo 200 modeli dinozaurów realnych wymiarów na prawdę robi warażenie.

BlackorWhite blog czas wolny

 

Energylandia – coś dla miłośników adrenaliny! Jeden z największych parków rozrywki w Polsce. Znajdziemy tam między innymi Strefę dla Najmłodszych, Strefę Familijną oraz Ekstremalną. Każdy znajdzie cos dla siebie. A w przerwach można skorzystać z wielu punktów gastronomicznych i stref relaksu.

BlackorWhite blog czas wolny

 

No to w drogę! :)

 

 

Write Your Review