Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

Sport to zdrowie!

Chyba każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym elementem w naszym życiu jest aktywność fizyczna. Nie dość, że poprawia nasz wygląd zewnętrzny to bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm i lepsze samopoczucie.

Jeżeli przez zimę leniuchowałaś i nie miałaś ochoty, ani motywacji na uprawianie sportu, to wiosna jest najlepszym momentem na to, aby ruszyć cztery litery i zrobić coś dobrego dla siebie.

Wykorzystaj piękną pogodę i umów się z koleżankami na rolki, wyjdź do parku i pobiegaj, wybierz rower zamiast auta. Jest milion możliwości i sposobów na to, aby ćwiczyć.

Wiem, wiem, jesteś mamą, nie masz czasu, pracujesz w korporacji, nosisz wysokie obcasy, jak masz jeździć na rowerze? To są tylko wymówki! Jakim problemem jest wziąć obuwie na przebranie? Jakim problem jest wziąć dziecko na przejażdżkę? Zawsze znajdzie się rozwiązanie, najważniejsze są chęci i motywacja!

Teraz przedstawię Ci, jak ogromny wpływ ma sport dla naszego zdrowia:

  1. 1. Ruch wspomaga odchudzanie, czyli utratę tkanki tłuszczowej, obniża poziom cukru we krwi i w konsekwencji pomaga w utrzymaniu niskiej wagi.

  1. 2. Podczas aktywności fizycznej dochodzi do lepszego ukrwienia i odżywienia stawów, wydziela się więcej płynu stawowego w związku z czym wolniej się one zużywają i służą nam dłużej.

  2. 3. Aktywność fizyczna pozwala na lepsze dotlenienie organów wewnętrznych, obniża ryzyko ataku serca wzmacniając jego wydajność, umacnia naczynia krwionośne, odciąża trzustkę, która produkuje w konsekwencji mniej insuliny.

      4. Sport wzmacnia system immunologiczny – dzięki wysiłkowi fizycznemu organizm odbudowuje naturalną zdolność ciała do radzenia sobie z wirusami, gorączką i infekcjami.

      5. Ćwiczenia poprawiają sylwetkę, pomagają utrzymać prostą postawę, modelują i wzmacniają mięśnie.

     6. Regularne ćwiczenia wspomagają redukcję stresu , organizm dotlenia się i relaksuje, ciało ma więcej energii i lepiej regeneruje się w trakcie snu.

     7 .Ćwiczenia podnoszą sprawność i wydajność umysłową – myślimy szybciej, lepiej też kojarzymy oraz zapamiętujemy.

     8. Poprzez sport poprawiamy wygląd skóry, staje się ona zdrowsza i gładsza - pocąc się podczas ćwiczeń, pozbywamy się nagromadzonych w porach toksyn.

     9. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że podczas ćwiczeń uwalniają się endorfiny – hormony, które mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Zatem, jeżeli chcesz sobie poprawić humor idź na zakupy, a później na siłownię ;)

Do dzieła!

Write Your Review