Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

#Komunie i wesela.

Już lada dzień wkraczamy w sezon ważnych dla nas i naszych bliskich uroczystości – Pierwszych Komunii Świętych oraz ślubów. Jest to niewątpliwie czas wielkiej radości z celebrowania tak w

ażnych momentów. Mimo, iż sfera duchowa i emocjonalna tych chwil jest najważniejsza, to warto również zadbać o odpowiedni strój, który będzie dopełnieniem tych uroczystości.

Eleganckie ubrania damskie na komunię

Mogłoby się wydawać, że skompletowanie odpowiedniego stroju na komunię nie jest niczym skomplikowanym. Jednak okazuje się inaczej. W zeszłym roku będąc gośćmi na Komunii Świętej, zauważyliśmy już w kościele, że nie wszystkie kobiety są świadome tego jak powinien wyglądać stosowny na tę okazję strój. Zainspirowało nas to do stworzenia krótkiego poradnika dotyczącego komunijnego dress code’u. A więc zaczynamy!

Komunia Święta to okazja formalna i elegancka. Dlatego powinno się wystrzegać krzykliwych, kolorowych ubrań, a stawiać na prostotę i klasykę. Bez względu na to czy sięgniecie po eleganckie bluzki damskie w komplecie ze spódnicą, czy też gustujecie w sukienkach, istnieje kilka prostych reguł, obowiązujących podczas kompletowania stylizacji na tę uroczystość. Jedną z nich jest reguła „trzech kolorów”.

To proste – komponując strój musisz pamiętać, aby jego elementy były utrzymane w jednolitej kolorystyce, niewykraczającej poza 3 barwy. Przy czym należy unikać kontrastowych połączeń. Przykładem mogą być eleganckie spódnice damskie w odcieniach szarości, które w zestawieniu z białą prostą bluzką, klasycznym beżowym trenczem oraz czółenkami o kolorze korespondującym, prezentują się schludnie i gustownie.

Będąc w obrębie kolorystyki warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestę – wystrzegamy się czerni. Mimo iż jest utożsamiana z elegancją, to równocześnie kojarzy się ze smutkiem i żałobą, a komunia to w końcu czas wielkiej radości. Innym kolorem z którego warto zrezygnować, jest biel. W tym dniu jest ona zarezerwowany dla dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą.

Kolejną zasada mówi, że buty zakładane na uroczystości formalne powinny mieć zakryte palce i pięty, a w przypadku gdy zakładamy spódnice lub sukienkę konieczne są również rajstopy – te dwa elementy są niezbędnikiem eleganckiego dress code’u. Jeśli chcesz stworzyć stonowaną stylizację na komunię, w pierwszej kolejności proponujemy zwrócić uwagę na eleganckie sukienki damskie, które oferuje nasz sklep. Będą one świetną bazą do skomponowania schludnej stylizacji.

Elegancka sukienka na wieczór – najlepszy wybór na wesele

W przypadku wesel możemy pozwolić sobie już na nieco więcej. Mimo iż jest to nadal okazja wymagająca pewnej dozy elegancji, jednak drobne szaleństwo w stylizacji jest zawsze dopuszczalne. Idąc na wesele, upewnij się, jaki będzie miało charakter. W końcu inaczej ubierzesz się na wesele zorganizowane w plenerze, a inaczej na przyjęcie w wytwornym lokalu. Nie mniej jednak w każdym z przypadków elegancka sukienka na wieczór będzie właściwym wyborem. Przy czym, istnieją pewne ograniczenia. Chyba nie musimy przypominać, że biały kolor jest zarezerwowany wyłącznie dla panny młodej i pojawienie się na weselu w białej stylizacji było by wielkim faux pas. A co z czernią? Tutaj również radzimy być ostrożnym. Istnieje przesąd, który mówi że czarna sukienka na weselu przynosi pecha nowożeńcom. Mimo, iż jest to jedynie stary zabobon to niektórzy przyszli małżonkowie mogą sobie nie życzyć takiego stroju na swoim weselu. Przechodząc do innych kwestii – należy uważać na stylizacje zbytnio odsłaniające ciało. Wesele to nie dyskoteka, więc zbyt odważne sukienki lepiej zachować mniej formalne imprezy. Jeśli mimo to chcesz wyeksponować swoje nogi, możesz założyć sukienkę mini. Jednak w takim przypadku powinnaś zadbać aby dekolt był zabudowany – dzięki temu Twój strój, mimo odważnej długości, wciąż będzie odpowiedni do sytuacji. Polecamy nasze sukienki na okazje weselne, a jest w czym wybierać!

Żywimy nadzieje, że nasze porady pomogą Wam skompletować odpowiednią stylizację na komunię czy też wesele. Zachęcamy do odwiedzenia naszego zakładki „przyjęcia i wesela”, gdzie znajdziesz szereg ubrań stosownych na te okazje. 

Sukienka trapezowa w czerwieni

Zobacz produkt w sklepie!

sukienka z koronka

Zobacz produkt w sklepie! 

Czerwona sukienka z baskinka

Zobacz produkt w sklepie!

sukienka kopertowa oliwkowa

Zobacz produkt w sklepie!

Write Your Review