Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

Co zrobić ze starymi ubraniami?

Kolejny artykuł z cyklu co się dzieje w mojej szafie :)

Tak, jak obiecałam, tym razem kwestia starych, czasem niszczonych, niechcianych ubrań.

Pierwsza zasada, nie wyrzucaj ich!

NAPRAW

Jeżeli Twoja ulubiona sukienka, bądź bluzka ma dziurę jest poplamiona czerwonym winem – spróbuj to naprawić! Istnieje mnóstwo sposobów na wywabianie plam, a jeżeli faktycznie plama jest na tyle uporczywa, że nie da jej się pozbyć żadnym sposobem – sięgnij po farbę do ubrań. W ten sposób nadasz swojemu ciuchowi drugie życie.

Dziurawe ubrania oczywście próbujemy zaszyć – jeżeli uważasz, że wygląda to nieestetycznie, naszyj łatę! Są bardzo modne, a ubraniu nada to fajny, oryginalny charakter. Moja rada, kup parę łat i naszyj je w różne miejsca.

WYMIEŃ SIĘ

 Na pewno masz mnóstwo koleżanek, które chętnie zamieniłyby się z Tobą ciuchami. Zorganizuj damski wieczór, zaproś dziewczyny, niech każda z Was przygotuje niechciane rzeczy i odświeżcie swoje garderoby! Nie dość, że praktyczie to jeszcze sympatycznie.

PODARUJ

Pamiętaj o tych, których nie stać na ubrania. Czasem warto zrobić dobry uczynek i coś komuś dać bezinteresowanie. Oczywiście rzeczy te nie mogą być zniszczone, osoby potrzebujące na pewno docenią Twój gest.

W schroniskach dla zwierząt może nie są potrzebne stare ubrania, ale nieużywane koce, poduszki, kołdry na pewno się przydadzą, więc jeżeli gdzieś zalegają, pomyśl czy nie warto by było dać je jakiemuś zwierzakowi na nowe legowisko.

 PRZERÓB

 Jak tylko masz maszynę do szycia w domu to już jestes wygrana! Sposobów na przerobienie starych ubrań jest co niemiara! Ze starych jeansów możesz zrobić super shorty, z sukienki bluzkę, z płaszcza czy kurtki kamizelkę, trochę kreatywności, trochę internetu do pomocy i tworzymy nowe super ubrania :) Jeżeli nie masz maszyny zawsze możesz udać się do pobliskiej krawcowej ich nie brakuje.

 Ubrania, którym już absolutnie nic nie pomoże możesz przerobić na ścierki czy szmaty do sprzątania.

 RECYKLING

 

Co jakiś czas organizowane są akcje recyklingowe przez sklepy sieciowe np. H&M lub galerie handlowe, sprawdź czy w Twojej okolicy nie odbędzie się taka impreza. Jest to świetna akcja mająca na celu ochronę srodowiska, pomoc potrzebującym, a przy okazji każda osoba oddająca swoje niepotrzebne ubrania dostanie bon lub kupon zniżkowy do danego sklepu.

Mam nadzieję, że powyższe propozycje pomogą Ci w odświeżeniu garderoby :)

 

 

 

 

Write Your Review