Loading..

Product was successfully added to your shopping cart.

5

Product was successfully added to your comparison list.

0 Com

Jak sprawdzić jakość ubrań?

Moda staje sie dla nas coraz większą przyjemością, lubimy się nią bawić, kupujemy dużo, kupujemy tanio, ale czy rozsądnie? Ile Waszych ubrań z zeszłego sezonu nie nadaje się już do noszenia?

Sieciówki zasypują nas masą atrakcyjnych przecen czy rabatów, więc sięgamy po tanie rzeczy, które niestety bardzo szybko się niszczą, prują, rozciągają, mechacą itd. Dobrze uszyte ubrania wymagają większego nakładu pracy i środków, w związku z tym więcej kosztują. Bezpiecznie inwestować w modele klasyczne. W każdej kobiecej szafie nie może zabraknąć dobrze skrojonego żakietu, białej bluzki czy małej czarnej.

Szukamy, więc odpowiedzi na pytanie, jak poznać, że dana rzecz jest dobrze uszyta?

Pare wskazówe na co powinnyśmy zwracać uwagę:

1) Najważniejszy - dobry materiał

Nie da się uszyć porządnego ubrania z materiału słabej jakości. Podczas noszenia będzie się on ścierał, pruł, czy mechacił. Stworzenie dobrego produktu zaczyna się przy wyborze materiału. Tkanina musi być wysokiej jakości, do niej należy dobrać odpowiedni materiał na podszewkę oraz nici. Podszewka powinna być lekka, przewiewna, nieuczulająca. Natomiast nici muszą współpracować z materiałem - np. materiał z domieszką lycry powinien być szyty elastycznymi nićmi, które będą się rozciągać razem z nim.

2) Sprawdzaj wnętrze

O wysokiej jakości produktu świadczy jego wewnętrzna strona. W marynarkach, żakietach, płaszczach czy innej ciężkiej odzieży, powinniśmy zwrócić uwagę na dobrze wszytą podszewkę, która nie jest widoczna na prawej stronie. Nie do zaakceptowania są wystające ze szwów końcówki nitek ( w wielu ubraniach z sieciówek zdarza się natrafić na "niewyczyszczone" po procesie szycia ubrania). Należy również obejrzeć, jak wszyte są zamki, zwłaszcza te kryte - często prują się na końcu wszycia. Jeżeli natrafimy na wiszące nitki przy szyciach, krzywe szwy czy źle wykrojone części ubrania powinniśmy po prostu zrezygnować z zakupu.

3) Podszewka

Ma ona bardzo ważne zadanie, otóż wzmacnia ubrania i sprawia, że lepiej się układają. Powinna jak najdokładniej naśladować krój szycia. Oczywiście musi być estetyczna, dopasowana do ubrania i dobrze wykonana. Zwróć uwagę na jej jakość - czy szycia są dokładnie zrobione, czy nie wystają nitki i czy ściegi są proste. Można delikatnie naprężyć ubranie na szwie i sprawdzić, czy do jego produkcji nie została użyta zbyt mała ilość materiału, wówczas podczas noszenia szwy będą się skręcać.

Podsumowując, sprawdzamy jak ubranie układa się na ciele, czy nie skręcają się nogawki, rękawy, nie odstają nici, nie ma marszczeń na szwach oraz czy czujemy się swobodnie.

Write Your Review